W Arce otwieramy się na inne kultury

W piątek, 01.02, cztero i pięciolatki wzięły udział w niecodziennych zajęciach z języka angielskiego. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi faktami o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, dowiedziały się również kim jest królowa Elżbieta II.
W najbliższym czasie planujemy napisać i wysłać do niej list!

W procesie nauczania języka obcego ważne jest, by już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do języka, osłuchiwać z nim, ale także zapoznawać z kulturą krajów, z których wywodzi się język angielski.

Po tak ważnej lekcji, dzieci z pewnością rozpoznają i skojarzą z Anglią czerwone piętrowe autobusy, budki telefoniczne, Big Ben, London Bridge oraz wiele innych niezwykłych budowli. Znajome staną się hasła: angielska pogoda  czy „five o’clock tea” 🍵

Scroll to Top

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress